Overboard 2022

Na závěr letních prázdnin pro vás chystáme naší doposud největší a zároveň první venkovní akci: Limen Overboard 2022.

Festival s desítkou kapel se ponese převážně v punk rockovém duchu. Uskuteční se v sobotu 27. 8. 2022 od 13 hod. v centru Hradce Králové.

Místem, kde festival zakotví, bude Lodivadlo – Boatheatre na Kavčím plácku. Unikátní stan v podobě lodi otočené dnem vzhůru, bude na plácku doplněn bohatou nabídkou stánků s občerstvením a samozřejmě i naším oblečením.

Kdy: 27. 8. 2022, 13:00 - 23:00

Kde: Hradec Králové, Kavčí plácek (Lodivadlo)

Předprodej od června: 300 Kč, platba v těchto kamenných prodejnách je možná pouze hotově:

Templestore - Švehlova 523, 50002 Hradec Králové, tel.: 777 787 901, Po - Pá 10:00 - 18:00, So 9:00 - 12:00

AC Klub - Zámostí 684/1, 50003 Hradec Králové, tel.: 724 725 810, Út - So 17:00 - 01:00

Tetovárna - Rybova 1904/21, 50009 Hradec Králové, tel.: 734 500 666

Vstupné na místě v den akce: 400 Kč

FB událost: Limen Overboard 2022

Kapely:

The Atavists - Rocková kapela ovlivněná styly surf a stoner. Vznikli v roce 2014 a rychle si našli své místo na české hudební scéně, zejména díky svým energickým živým vystoupením. Středobodem nezaměnitelného zvuku The Atavists je frontman, kytarista a hlavní songwriter Adam Krofian se svým barytonem v hrdle a ničivými kytarovými linkami. Oporou mu jsou ječící zvuk elektrických varhan a syntetizátoru a tvrdá rytmická sekce. Roku 2016 vyšlo debutové album s názvem „Bad Times“, které se těšilo vřelému přijetí kritikou. Druhé album kapely „Lo-Fi Life“ vyšlo v březnu 2018. V roce 2019 získali dvě hudební ceny Anděl – Objev roku a Nejlepší rockové album (za Lo-Fi Life). Jako předkapela otvírali legendárním Muse, Kvelertak, Biffy Clyro, nebo Skunk Anansie.

SPOTIFY  BANDCAMP  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

The Rocket Dogz - Pražská smečka utržená ze řetězu se řítí do Hradce Králové! Svým vysokorychlostním koktejlem rock’n’rollu, punku, rockabilly a psychobilly válcují publika už více jak 14 let. V rámci svého žánru už dávno přerostli českou scénu a pravidelně obráží také zahraniční kluby a festivaly. Jsme si naprosto jistí, že tahle šílená smršť energie dostane Kavčák pořádně do varu. 

SPOTIFY  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

Rabies - Z Vysočiny se k nám přivalí vlna devadesátkovýho punk rocku! Rabies hrají rychlý a melodický skate punk, ovlivněný kalifornskými kapelami. Vznikli v roce 2009, mají za sebou turné po Japonsku a sdíleli podium s Ignite, Anti-Flag nebo Billy Talent. Letos je čeká předskakování Lagwagon v Rock Café a nejlepší festival na světě – Punk Rock Holiday. Dorazí k nám s peckama ze zatím posledního alba Something Tasty. To nejlepší co v tomhle žánru v ČR najdeš!

SPOTIFY  BANDCAMP  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

Burning Steps - Začátky kapely, aktuálně sídlící v v Praze, byly ovlivněny undergroundovou HC/punk scénou a životem v Mostě, odkud pocházejí. Postupem času se našli v melodickém punk rocku. Na jednom podiu se ukázali třeba po boku Agains Me!, nebo The Offspring. Letos kapela slaví už 15 let existence. 

SPOTIFY  BANDCAMP  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

NSOS - Legendární kapela NSOS, původem z Přerova, vznikla už před více než dvaceti lety a patří mezi zakladatele českého pop-punku. První DIY CD vydali v roce 2006. O rok později nahráli split CD s kapelou Punkhart a další split CD s kapelou Criminal Colection přišlo na svět v roce 2010. O šest let později vydávají zatím jejich poslední počin - album „Dnem za dnem" a stylově přechází spíše k pop rocku.

SPOTIFY  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

Jirka Drtil - Charismatický cyklista, moderátor a písničkář z Hané, který věří, že punk mrtev ještě není a akustický zdaleka ne! Kromě toho, že bude Jirka drtit struny svojí kytary, tak se také ujme moderování celého festivalu. Na akcích klade důraz hlavně na zábavu a strhující show, na kterou nezapomeneš!

SPOTIFY  BANDCAMP  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

MEOW! - Koncerty MEOW! se dají přirovnat ke scéně, kdy pětadvacet koček bojuje o jídlo v jedné misce. Prostě hukot. Energie, emoce, neočekávané zvraty, křik i melodické refrény v hávu moderního punk-rocku. Členy můžete znát z Pipes & Pints, P:N:S, Define Me, Brixtn a dalších kapel české scény. Po několika personálních změnách se MEOW! posouvají o kus dál a připravují několik nových singlů, které mají zvuk zkombinovaný z legendárního Pražského studia Golden Hive pod taktovkou Amáka a roustoucího producenta Filipa Vlčka.

SPOTIFY  BANDCAMP  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

DCRadio - Emo punková kapela z Děčína hraje od roku 2014. Na kontě mají dvě studiová alba a aktuálně vydané dva nové singly. Z divokého severu přivezou do Hradce pořádnou dávku energie a dravosti.

SPOTIFY  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

Spree - Královéhradeckou partičku (ex-Never Say Never) netřeba místním představovat. Štěňák a jeho boy band střílej vostrejma jeden hit za druhym. 90's punk rock si podává ruku s melodickym hardcorem. Nenech si ujít! 

SOUNDCLOUD  FACEBOOK

Petrol Station - Kladenská kapela vstoupila na scénu už v roce 2013 pod názvem Dirty Dog, kdy kluci kombinovali punk a grunge. Následovaly drobné změny v sestavě, experimentování s novými zvuky, změna názvu a přesun k nostalgickému pop-punku. 

SPOTIFY  BANDCAMP  BANDZONE  YOUTUBE  FACEBOOK

Stánky:

Limen Clothing - Streetwear značka oblečení

Klenot - Královéhradecký pivovar

Mooney Café & Bar - Káva a drinky

Chilli Táta - Burgery

Freší na pěší - Salátový bar, poke bowly

Taco Boss - Tacos, Quesadillas, Tequila

Zmrzka Bellezza - Řemeslná špachtlová zmrzlina

Rosengart - Stolní fotbálek

Lazebnice Bela - Pletení boxerských copánků s kanekalonem

Partneři akce:

Klenot Templestore Need To Hear Matěj Sládek Photography ITV International Transport Jehněcí Fotěcí Laser Game Hradec Králové Rosengart Synergy Fingerboards Andrea Šipošová Photographer The Royal Barber Shop Kabelka.cz Lazebnice Bela Autoškola BK